fbpx
Positon Name Club Category Time
1 Jonathan Wills Roundhay Runners MV40 53:29:00
2 Carl Jones Richmond & Zetland Harriers MV45 53:59:00
3 Steve Melber MV40 56:52:00
4 Lewis Suddaby East Hull Harriers MSEN 56:57:00
5 Ben Holmes Harrogate Harriers & AC MV35 57:04:00
6 Simon Lambert MV35 57:15:00
7 Cameron Forrest Kent AC MSEN 57:17:00
8 Jonathan Ball Valley Striders MV40 57:24:00
9 Caroline Lambert Ribble Valley Harriers FSEN 57:40:00
10 Andy Pickford Altrincham & District AC MV45 57:47:00
11 Shane Grace St Theresas AC MV40 57:56:00
12 Steve Pinn Roundhay Runners MV40 57:59:00
13 David Smithers York Knavesmire Harriers MV45 58:46:00
14 Mark Jones MV40 58:55:00
15 James Wilson Driffield Striders MV40 59:03:00
16 Brian Davis MV40 59:50:00
17 Gary Cooper MV45 59:56:00
18 Ian Ellwood Kent AC MSEN 01:00:15
19 Joe Hartley Kent AC MSEN 01:00:16
20 Daniel Ansell Kent AC MSEN 01:00:29
21 Hannah Oldroyd Ribble Valley Harriers FSEN 01:00:50
22 Tom Wilson MSEN 01:00:56
23 James Wilkinson Pudsey & Bramley AC MV35 01:01:23
24 Alex Young Tadcaster Harriers MSEN 01:01:32
25 David Jewison MSEN 01:01:41
26 Andrew Sloan Tadcaster Harriers MV45 01:01:41
27 Sharon Barlow Harrogate Harriers & AC FV40 01:01:51
28 Phillip Batty Selby Striders MV35 01:01:51
29 Mark Thompson Selby Striders MV45 01:02:10
30 Ben Langham Road Runners Club (UK) MSEN 01:02:09
31 John Hamilton MV50 01:02:22
32 Alistair Flack Lonely Goat RC MV35 01:02:32
33 Neil King Easingwold Running Club MV50 01:02:33
34 Scott Daly Pontefract AC MV45 01:02:37
35 Mike Dearden Chapel Allerton Runners MV40 01:02:37
36 Sarah Louise Cumber Halifax Harriers & AC FV45 01:02:44
37 Simon Jones Pickering Running Club MV50 01:02:50
38 Glynn Ellwood York Postal Harriers MSEN 01:02:53
39 Gavin Walker Ackworth Road Runners MSEN 01:03:07
40 Paul Dalton Quakers Running Club MV45 01:03:12
41 Adam Kirk Nidd Valley Road Runners MSEN 01:03:16
42 Darren Ball Wetherby Runners AC MV50 01:03:21
43 Dean Winter Barnsley AC MV40 01:03:26
44 Rebecca Winter Ackworth Road Runners FV35 01:03:32
45 Cairn Morrison MV40 01:03:36
46 Martin Lofthouse Nidd Valley Road Runners MV50 01:04:03
47 Shaun Lawson Easingwold Running Club MSEN 01:04:07
48 Dan Stone Rothwell Harriers & AC MV35 01:03:50
49 Nik Tarrega York Knavesmire Harriers MSEN 01:04:36
50 Paul Taylor Selby Striders MV40 01:04:40
51 Andrew Wiggins Halifax Harriers & AC MV45 01:04:48
52 Philip Markham Scarborough Athletic Club MV45 01:04:48
53 Colin Fletcher Easingwold Running Club MV60 01:04:56
54 Mark Smith MV35 01:05:04
55 Chris Rankin-Wright MSEN 01:05:12
56 Ian Sheppard St Theresas AC MSEN 01:05:28
57 Steve Sadler Richmond & Zetland Harriers MV55 01:05:30
58 Darren Townend Nidd Valley Road Runners MV45 01:05:31
59 Jim Carter York Postal Harriers MV45 01:05:31
60 Craig Theaker MSEN 01:05:56
61 Phil Burton Roundhay Runners MV50 01:05:57
62 Lee Westgarth MV35 01:06:04
63 Helen Mercer-Jones Harrogate Harriers & AC FV40 01:06:13
64 Nick Styles MV40 01:06:17
65 James Roberts Ackworth Road Runners MSEN 01:06:14
66 Kevin Dalton Nidd Valley Road Runners MSEN 01:06:24
67 Luke Sugden MV35 01:06:25
68 Alice Smith Pontefract AC FV35 01:06:30
69 Gareth Sherratt Roundhay Runners MV40 01:06:35
70 Connor Melvin Selby Striders MSEN 01:06:38
71 Greg Parker MV45 01:06:42
72 Ian Martin York Triathlon Club MV50 01:06:55
73 Simon Allen MV40 01:06:59
74 Russell Hampshire City of York AC MV35 01:07:02
75 Thomas Jackson MSEN 01:07:25
76 Robert Davies Penistone Footpath Runners & AC MV55 01:07:31
77 Neil Fox MV55 01:07:33
78 Eleanor Bradbury Roundhay Runners FSEN 01:07:40
79 James O’rourke Halifax Harriers & AC MV45 01:07:42
80 Andy Hill Kippax Harriers MV45 01:07:43
81 Ian Date MV40 01:08:00
82 Luke Sugden MV35 01:08:13
83 Craig Redmond Tadcaster Harriers MV40 01:08:23
84 Carl Ellison Ackworth Road Runners MV35 01:08:34
85 Kevin Clark Nidd Valley Road Runners MV35 01:08:47
86 Graham Guy MV40 01:08:57
87 Kevin Nicholas Nidd Valley Road Runners MV55 01:08:59
88 Mike Keddie Dewsbury Road Runners MV50 01:09:06
89 David O’connor MV35 01:09:07
90 Matthew Deighton MSEN 01:09:17
91 Simon Staiano Nidd Valley Road Runners MV40 01:09:19
92 Andrew Mascarenhas Ackworth Road Runners MV35 01:09:30
93 Justin Hayes Rothwell Harriers & AC MV45 01:09:38
94 Chris Strutt Ackworth Road Runners MV45 01:09:37
95 David Hughes Ackworth Road Runners MV40 01:09:37
96 Helen Ward Halifax Harriers & AC FV35 01:09:49
97 Paul Hatfield York Postal Harriers MV40 01:09:54
98 Glen Johnson St Theresas AC MV45 01:09:15
99 Jim Holding Pocklington Runners MV60 01:10:03
100 Gary Ellerby MV40 01:10:08
101 Chris Cobb Roundhay Runners MV35 01:10:24
102 Jeff Harwood MV55 01:10:16
103 Jason Newman York Knavesmire Harriers MV40 01:10:24
104 David Lukic MSEN 01:10:27
105 Matthew Whattam Selby Striders MV45 01:10:32
106 Duncan Clark Abbey Runners MV55 01:10:40
107 Dan Gilbank MV45 01:10:36
108 Emma Moore FV35 01:10:42
109 Patrick Hough York Postal Harriers MV50 01:10:42
110 Emma Tune Goole Viking Striders FSEN 01:10:57
111 Robin Lewis MSEN 01:10:49
112 Marc Rocheteau Halifax Harriers & AC MV55 01:10:59
113 Julie Smith Crossgates Harriers FV50 01:11:12
114 Hannah Carter Roundhay Runners FV35 01:11:12
115 James Williamson Goole Viking Striders MSEN 01:11:37
116 Simon Bennett Ackworth Road Runners MV60 01:11:40
117 Andy Ireland City of Hull AC MSEN 01:11:39
118 Andrea Cobo Abbey Runners FSEN 01:11:55
119 Darren Horobin Ackworth Road Runners MV45 01:11:50
120 Mike Pullon Pocklington Runners MV60 01:12:07
121 Giuseppe Schiantarelli MSEN 01:12:02
122 Rachel Davidson Valley Striders FSEN 01:11:55
123 Patricia Speedie North York Moors AC FV45 01:12:18
124 Paul Pay MV40 01:12:15
125 Robert Hick Halifax Harriers & AC MV60 01:12:20
126 Rachael Beaumont Halifax Harriers & AC FV50 01:12:29
127 Angela Dales Wakefield District H & AC FV45 01:12:40
128 Andrew Heather York Postal Harriers MV45 01:12:53
129 Tony Williams Darlington Harriers & AC MV50 01:12:58
130 Martin Stack Driffield Striders MV55 01:13:20
131 Andrew Weeks MV40 01:13:06
132 Darren Keighley MV40 01:13:36
133 Mike Deacon Nidd Valley Road Runners MV55 01:13:27
134 Philip Ambler Wakefield District H & AC MV50 01:13:38
135 Amanda Spencer Valley Striders FV50 01:13:46
136 Chris Pattison Derbyshire Dynamos MV55 01:13:55
137 Richard Butterfield Horsforth Harriers MV60 01:14:03
138 Sarah Morley St Theresas AC FV40 01:13:49
139 Sarah Mann Valley Striders FV35 01:14:08
140 Robert Orr MSEN 01:14:15
141 Andrew Webster Ripon Runners MV45 01:14:05
142 Sam Lockett MSEN 01:14:15
143 Gill Boynton York Acorn Running Club FV55 01:14:18
144 Will Walker Ackworth Road Runners MV35 01:14:22
145 Olivia Barlow FSEN 01:14:27
146 Allan Wilson New Marske Harriers AC MV50 01:14:39
147 Jim Brayshaw Tadcaster Harriers MV45 01:14:52
148 Roger Walker MV45 01:14:53
149 Adrian Byrom Ackworth Road Runners MV55 01:14:44
150 Tim Stead York Acorn Running Club MV60 01:15:06
151 Phil Stead York Acorn Running Club MV55 01:15:06
152 Lewis Ryan Tadcaster Harriers MV50 01:14:55
153 Richard Freeman Easingwold Running Club MV40 01:15:08
154 Adrian Leach Ackworth Road Runners MV50 01:14:58
155 Robert Baxter Chapel Allerton Runners MV45 01:14:54
156 Sarah Gill Harrogate Harriers & AC FV55 01:15:18
157 Tammy Gaines Ackworth Road Runners FV35 01:15:05
158 Richard Barnes North York Moors AC MV55 01:15:20
159 Jane Evans Nidd Valley Road Runners FV35 01:15:24
160 Ryan Tait Roundhay Runners MSEN 01:15:30
161 Sarah Hughan Nidd Valley Road Runners FV40 01:15:40
162 Mark Dodsworth York Postal Harriers MV40 01:15:40
163 Simon Fletcher MV50 01:15:52
164 Ali Ameri Abbey Runners MV35 01:15:35
165 Helen Armitage Stainland Lions Running Club FV55 01:15:59
166 Paul Smith Dewsbury Road Runners MV55 01:15:51
167 Ellie Stephenson Pocklington Runners FSEN 01:16:00
168 Warren Dennison Roundhay Runners MV50 01:15:53
169 Steve Hodkinson Abbey Runners MV60 01:15:49
170 Lee Whiteley St Theresas AC MV40 01:15:53
171 Roger Duckworth Harrogate Harriers & AC MV50 01:16:03
172 Victoria Tremlin Harrogate Harriers & AC FSEN 01:16:12
173 Chris Thomson MV50 01:16:10
174 Mark Leadbeater Ackworth Road Runners MV50 01:16:18
175 John Broom Penistone Footpath Runners & AC MV45 01:16:25
176 Sue Francis Ackworth Road Runners FV55 01:16:22
177 Dawn Broom Penistone Footpath Runners & AC FV55 01:16:40
178 Andrew Iddon Nidd Valley Road Runners MSEN 01:16:29
179 Chris Harris Hyde Park Harriers MSEN 01:16:33
180 Christopher Mayes MV45 01:16:48
181 Richard Burke Ackworth Road Runners MV45 01:16:47
182 Graham Hoy Kippax Harriers MV40 01:16:47
183 Orna O’toole York Knavesmire Harriers FV45 01:16:49
184 Howard Jeffrey Otley AC MV65 01:16:58
185 Rob Athey Harrogate Harriers & AC MV45 01:16:58
186 Julie Stafford Ackworth Road Runners FV50 01:16:53
187 Garry Doubtfire MV60 01:17:03
188 Davide Di Maio Easingwold Running Club MV45 01:17:07
189 Erika Nightingale Halifax Harriers & AC FV40 01:17:04
190 Austin Booth MV35 01:17:27
191 Becky Naylor Lonely Goat RC FV40 01:17:30
192 Sue Moul Harrogate Harriers & AC FV50 01:17:33
193 Mark Walker Harrogate Harriers & AC MV55 01:17:33
194 Christopher Gibson MV70 01:17:50
195 Martin Sharp Methley Striders MV45 01:17:42
196 Rob Kirk MSEN 01:17:46
197 Elissa Kirk FSEN 01:17:46
198 Fiona Deacon Nidd Valley Road Runners FV55 01:17:42
199 Kevin Dunne Gainsborough & Morton Striders MV60 01:17:51
200 Alex Leslie Nidd Valley Road Runners MSEN 01:17:44
201 Adam Wright MSEN 01:18:01
202 Matt Ellis Abbey Runners MV45 01:17:44
203 Angela Charleton Harrogate Harriers & AC FV50 01:18:02
204 Andrea Scully Ackworth Road Runners FV45 01:17:50
205 Phil Alford Selby Striders MV50 01:18:02
206 Michael Manders MSEN 01:18:03
207 Christopher Inman Gainsborough & Morton Striders MV60 01:17:49
208 Ian Walbridge MV45 01:17:36
209 Jonathon Smith MV40 01:17:49
210 Heather Woolley FV45 01:18:01
211 Tony Bastin Abbey Runners MV50 01:17:57
212 Paul Corns Stainland Lions Running Club MV50 01:18:10
213 Nicola Thorpe Ackworth Road Runners FV45 01:18:31
214 James Woodhead MV35 01:18:22
215 Christopher Gill St Theresas AC MV70 01:18:42
216 Joanne Loftus St Theresas AC FV40 01:18:30
217 Wayne Ashcroft MV35 01:18:38
218 Jane Holmes Harrogate Tri Club FV65 01:18:45
219 Iain Currie Valley Striders MV50 01:18:33
220 Ged Coll MV50 01:18:34
221 Luis Pereira MV45 01:18:45
222 Mike Benson Nidd Valley Road Runners MV35 01:18:50
223 Andy Preene MV55 01:18:53
224 Andy Walker MV35 01:18:55
225 Adam Woska York Knavesmire Harriers MV35 01:18:47
226 Jennifer Shaw FV35 01:19:43
227 Michael Smith Abbey Runners MV45 01:19:31
228 Simon Dixon York Knavesmire Harriers MV45 01:19:23
229 Melanie Ellwood York Postal Harriers FSEN 01:19:41
230 David Morley St Theresas AC MV60 01:19:34
231 Nicola Widdison FSEN 01:19:25
232 Neil Stead Goole Viking Striders MV55 01:19:45
233 Johnathan Smith Roundhay Runners MV45 01:19:41
234 Sarah Lofthouse Nidd Valley Road Runners FSEN 01:19:48
235 John Walsh Rodillian Runners MV45 01:20:00
236 Miles Keenleyside MV50 01:20:07
237 Paul Lawrence Ackworth Road Runners MV40 01:20:32
238 Heather Taylor Harrogate Harriers & AC FV55 01:20:26
239 Catherine Warren Ackworth Road Runners FV50 01:20:20
240 Richard Gatrell Tadcaster Harriers MV40 01:20:41
241 Sally Ann Polkey Tadcaster Harriers FV60 01:20:47
242 Christine Holleran Nidd Valley Road Runners FV55 01:21:10
243 Matthew Scott MV40 01:20:51
244 Ann Long East Hull Harriers FV65 01:20:35
245 John Long East Hull Harriers MV60 01:20:35
246 Simon Peacock Tadcaster Tri Team MV50 01:20:55
247 Andy Fisher Roberttown Road Runners MV40 01:20:54
247 Kevin Clasper MV50 01:21:01
249 Jonathan Harrison MV40 01:21:04
250 Rob Spavin Tadcaster Tri Team MV45 01:21:03
251 David Rawlings MV60 01:21:23
252 Jon Aldred Ackworth Road Runners MV50 01:21:31
253 Philip Dennis MV45 01:21:16
254 Robert Whiteley MV45 01:21:18
255 Katie Dhingra Aldershot Farnham & District AC FV35 01:21:02
256 Tony George City of York AC MV55 01:21:13
257 Emma David Nidd Valley Road Runners FV40 01:21:46
258 William Davies Aldershot Farnham & District AC MV45 01:21:21
259 Charlie Aisthorpe MSEN 01:22:12
260 Joanne Burke Ackworth Road Runners FV45 01:22:07
261 Nicolas Daudet Ackworth Road Runners MV40 01:22:02
262 Rachel Siddall FSEN 01:22:12
263 Doug Pearce Easingwold Running Club MV45 01:22:24
264 James Cook Roundhay Runners MV40 01:22:18
265 Jane Harriman Totley AC FV60 01:22:20
266 Richard Cooper St Theresas AC MV40 01:22:20
267 Sue Simpson Nidd Valley Road Runners FV55 01:22:29
268 James Dobson Otley AC MSEN 01:22:21
269 Sharon Cousen Halifax Harriers & AC FV45 01:22:38
270 Darren Mawson Dragons Running Club MV40 01:22:10
271 Richard Jacques MV35 01:22:23
272 Keith Jagger Denby Dale AC MV60 01:22:37
273 Annabelle Mcguire FV55 01:22:47
274 Mike Jackson MV50 01:22:29
275 Steve Clayson Pudsey Pacers MV35 01:22:50
276 Charles Stent MV35 01:23:08
277 Liz Foley FV50 01:22:53
278 Jonathan Shaw Horsforth Harriers MV35 01:23:02
279 Adam Dobson MSEN 01:22:58
280 Tony Newborn St Theresas AC MV45 01:23:01
281 Thomas Macklam Ackworth Road Runners MV45 01:23:00
282 Hazel Pike Spenborough & District AC FV50 01:23:02
283 Jason Hays Roberttown Road Runners MV40 01:22:55
284 Andy Bagot NYP Tri Club MV50 01:23:17
285 Shaun Loftus St Theresas AC MV50 01:23:26
286 Wanda Macdonald St Theresas AC FV55 01:23:27
287 Martyn Stearn Ackworth Road Runners MV65 01:23:24
288 Sarah Coates FSEN 01:23:42
289 Claire Longbottom Easingwold Running Club FV45 01:23:21
290 Christopher Nelson Nidd Valley Road Runners MV55 01:23:45
291 Jonathan Boyle York Knavesmire Harriers MV50 01:23:44
292 David Leslie Abbey Runners MV65 01:23:39
293 Emma Burton Sheffield RC FSEN 01:23:57
294 Rachel Mills Nidd Valley Road Runners FV40 01:24:01
295 Carol Walmsley Tadcaster Harriers FV55 01:24:10
296 Anthony Tomkins York Acorn Running Club MSEN 01:24:16
297 David Watts FRA MV70 01:24:19
298 Andrew Halstead Lonely Goat RC MV50 01:24:07
299 David Varley York Knavesmire Harriers MV70 01:24:24
300 Ruth Warren Valley Striders FV60 01:24:48
301 Nicholas Burton MSEN 01:24:34
302 Dave Allison Ackworth Road Runners MV35 01:24:34
303 Stanley Miller Roundhay Runners MV45 01:24:35
304 Olivia Mitchell FV45 01:24:30
305 Gail Schofield Stainland Lions Running Club FV45 01:24:47
306 Madeleine Stansfield Dewsbury Road Runners FV65 01:25:01
307 Caroline Whiteley FV45 01:24:59
308 Matthew Thornton Selby Striders MV35 01:25:10
309 Rachel Mccauley Halifax Harriers & AC FSEN 01:25:24
310 Kath Atkinson Wetherby Runners AC FV55 01:25:25
311 Fiona Murphy Halifax Harriers & AC FV60 01:25:38
312 David Bundy Roundhay Runners MV40 01:24:59
313 Martin Wincer Ackworth Road Runners MV45 01:25:18
314 Ewa Scott Nidd Valley Road Runners FV45 01:25:56
315 Helen Tate Wetherby Runners AC FV60 01:25:53
316 Michael Oates MV50 01:25:36
317 Charlotte Grace FSEN 01:26:11
318 Amie Gardner Ackworth Road Runners FV35 01:25:56
319 Simon Everest MV45 01:26:13
320 John Berger Nidd Valley Road Runners MV50 01:26:22
321 Hanni Maeer Halifax Harriers & AC FV35 01:26:28
322 James Davey Ackworth Road Runners MV35 01:26:24
323 Rob Atkin MV40 01:26:19
324 Caroline Ford Kent AC FSEN 01:26:42
325 Rachel Bostock Selby Striders FSEN 01:26:42
326 Adrian Atkinson MV45 01:26:29
327 Amy Gains FV35 01:26:25
328 Serena Partridge Pickering Running Club FV45 01:26:35
329 Ann Kisluk Eccleshill Road Runners FV50 01:26:17
330 Fiona Whitaker Goole Viking Striders FSEN 01:26:50
331 Trish Kaye Dewsbury Road Runners FV55 01:26:49
332 Becky Scott FV45 01:26:37
333 Rebecca Greenwood Ackworth Road Runners FV35 01:26:55
334 Julie James St Theresas AC FV55 01:26:59
335 Tim Heneghan Selby Striders MV50 01:26:33
336 Louise O’marr Ackworth Road Runners FV40 01:27:18
337 Kate Summers FSEN 01:27:13
338 Christopher Taylor Ackworth Road Runners MV65 01:27:17
339 Alison Smith Methley Striders FV45 01:27:43
340 Teresa Taleti FSEN 01:27:41
341 Nigel Bradbury Barnsley Harriers MV50 01:27:22
342 David Barzycki MV65 01:27:55
343 Amanda Oakley FV45 01:27:44
344 Debbie Sidwell Ackworth Road Runners FV35 01:27:41
345 Simon Gott MV40 01:27:26
346 Samantha Law Selby Striders FV40 01:27:40
347 Daniel Aisthorpe MV40 01:28:16
348 Nicki Whattam Selby Striders FV40 01:27:41
349 Deborah Kirkbride Halifax Harriers & AC FV55 01:28:05
350 Mark Swinden Tadcaster Harriers MV60 01:28:14
351 Gary Binns MV40 01:28:04
352 Debbie Riley FV40 01:28:10
353 Emma Challis FSEN 01:28:10
354 Alistair Mcqueen York Knavesmire Harriers MV45 01:28:39
355 Brian Perkins Pocklington Runners MV55 01:28:23
356 Danny Toole Methley Striders MSEN 01:28:22
357 Sally Pitts FV50 01:28:51
358 Heidi Baker Bridlington Road Runners FV40 01:28:51
359 Sarah Dixon Easingwold Running Club FV50 01:28:34
360 Donna Gold City of York AC FV50 01:29:00
361 Angela Shepherd Tadcaster Harriers FV55 01:29:03
362 Aynsley Williams MSEN 01:29:14
363 Jimmy Davy MV35 01:29:29
364 Emma Smith Ackworth Road Runners FV45 01:29:12
365 Gemma Agar FSEN 01:29:07
366 Georgina Dickinson FV35 01:29:07
367 Cheryl Stanton Kippax Harriers FV40 01:29:14
368 Lucy Vamplew Ackworth Road Runners FV35 01:29:09
369 Jamie Best St Theresas AC MV40 01:29:26
370 Nigel Fuller St Theresas AC MV40 01:29:26
371 George Nichol Ackworth Road Runners MV70 01:29:03
372 Robert Coates MV50 01:29:12
373 Paula Coates FV45 01:29:12
374 Zoey Wilson FV45 01:29:31
375 Abigail Simpson FV40 01:29:30
376 Sarah Cooper Ackworth Road Runners FV45 01:29:36
377 Ruth Walker Ackworth Road Runners FV35 01:29:36
378 Jamie Hill MV35 01:29:47
379 Liz Bottomley Spenborough & District AC FV55 01:29:38
380 Mike Wharam MSEN 01:29:32
381 Joseph Stilgoe MSEN 01:29:29
382 Stuart Gent Bridlington Road Runners MV50 01:29:34
383 Yvonne Skelton Nidd Valley Road Runners FV65 01:29:46
384 Gail Tombs Ackworth Road Runners FV65 01:30:10
385 Kate Archer FV35 01:29:51
386 Laura Dryden FSEN 01:30:14
387 Bekki Wheatley Chapel Allerton Runners FV35 01:30:30
388 Christopher Parker-Haim Rothwell Harriers & AC MV40 01:30:17
389 Anna Stones Rothwell Harriers & AC FSEN 01:30:17
390 Sarah Durham FV35 01:30:08
391 John Hawley Ackworth Road Runners MV40 01:30:19
392 Dawn Sketchley Ackworth Road Runners FV50 01:30:20
393 Adele Birbeck Bridlington Road Runners FV50 01:30:18
394 David Parrington Halifax Harriers & AC MV45 01:30:46
395 Leila Kara Valley Striders FV55 01:31:01
396 Anne Crosby FV40 01:30:25
397 Kim Groves Lonely Goat RC FV35 01:30:34
398 Samantha Cripps Dewsbury Road Runners FV50 01:30:34
399 Paul Dewhirst Pudsey Pacers MV55 01:31:03
400 Sarah Wilkinson Ackworth Road Runners FV40 01:30:55
401 Meg Wycks FSEN 01:31:20
402 Hayley Long Selby Striders FSEN 01:31:20
403 Wayne Speight MV55 01:31:40
404 Katie Jones Lonely Goat RC FV35 01:31:42
405 Angela Beall Tadcaster Harriers FV55 01:31:34
406 Joanna Longfellow FSEN 01:31:41
407 Lisa Belford-Mcdowell St Theresas AC FV45 01:31:42
408 Adrian Brookes MV45 01:31:50
409 Tavinder Brock FV35 01:31:27
410 Lisa Gibson Nidd Valley Road Runners FSEN 01:31:49
411 Christopher Kirkbride Halifax Harriers & AC MV60 01:32:04
412 Samantha Brooks FV35 01:31:34
413 Paul Firth Selby Striders MV45 01:31:48
414 Catherine Dobson Otley AC FSEN 01:32:05
415 Elspeth Taylor FV45 01:32:04
416 Helen Banks FV55 01:32:04
417 Maggie Hawksworth Ackworth Road Runners FV50 01:32:06
418 Fiona Harrand FSEN 01:32:21
419 Jacqueline Carter Spenborough & District AC FV55 01:32:12
420 Jean Entwistle FV55 01:32:32
421 Leanne Waite FV40 01:32:06
422 Paula Tate FV40 01:32:06
423 Cath Jackson FV50 01:32:10
424 Chris Burrell Halifax Harriers & AC MV60 01:32:35
425 Calum Cogan York Knavesmire Harriers MSEN 01:32:18
426 Robert Kirk MV50 01:32:19
427 Laurence Lennon Abbey Runners MV60 01:32:28
428 Peter Kirwin MV50 01:32:35
429 Mal Bulmer Lonely Goat RC MV50 01:32:34
430 Steven Paine MV40 01:32:33
431 Beverley Miller Hyde Park Harriers FV55 01:32:59
432 Lindsey Walker Easingwold Running Club FV45 01:32:45
433 Julie Roberts Ackworth Road Runners FV45 01:32:57
434 Ari Greenberg Nidd Valley Road Runners MV45 01:33:16
435 Michael Parkin MV55 01:33:52
436 Jacqueline Elmer Kirkstall Harriers FV40 01:33:57
437 Adrian Smith MV35 01:33:43
438 Heather Butterworth Roundhay Runners FSEN 01:34:16
439 David Goodyear Eccleshill Road Runners MV50 01:34:00
440 Cari Jones York Acorn Running Club FSEN 01:34:23
441 Amanda Apperley Tadcaster Harriers FV45 01:34:22
442 Pam Johnson Easingwold Running Club FV40 01:34:07
443 Neil Kennedy MV40 01:34:04
444 Jo Yendell Methley Striders FV55 01:34:29
445 Jo Pye Ackworth Road Runners FV40 01:34:32
446 Richard Thompson MV40 01:34:31
447 Stephen Widdison MV60 01:34:35
448 Simon Polkey North Yorkshire Police AC MV45 01:34:26
449 Howard Found North Yorkshire Police AC MV50 01:34:26
450 Amanda Rhodes Abbey Runners FV45 01:34:39
451 Emily Suffield FSEN 01:34:52
452 Chris Wood MSEN 01:34:53
453 Julia Spittle Swaledale Runners FV65 01:35:13
454 Tiffany Grantham Chapel Allerton Runners FSEN 01:35:10
455 Diane Corbett Crossgates Harriers FV45 01:35:22
456 Rebecca Thomas FV45 01:35:30
457 Stewart Dews MV55 01:35:14
458 Emma Gosney FV35 01:35:14
459 Gemma Escott FV45 01:35:18
460 Nicky Hansen FV50 01:35:37
461 Jacqueline Stack Horsforth Harriers FV50 01:35:27
462 Sarah Mence FV45 01:35:37
463 Jane Ramsden Dewsbury Road Runners FV55 01:35:28
464 Susan Hope Dewsbury Road Runners FV55 01:35:28
465 Liz Yates Team Manvers FV40 01:35:34
466 Raul Gonzales MV35 01:35:39
467 Heather Jones Richmond & Zetland Harriers FV45 01:35:57
468 Chris Field Ackworth Road Runners MV40 01:36:14
469 Kirstin Galloway Richmond & Zetland Harriers FV40 01:36:10
470 Victoria Peckover Ackworth Road Runners FV40 01:36:27
471 Lisa Griffiths Methley Striders FV50 01:36:17
472 Sarah Cairns Tadcaster Harriers FV40 01:36:36
473 Debbie Barton Ackworth Road Runners FV50 01:36:43
474 Jennie Kettlewell Scarborough Athletic Club FV45 01:36:26
475 Morag Robertson Tadcaster Tri Team FV45 01:36:48
476 David Padmore MSEN 01:36:26
477 Chris Hartley Ackworth Road Runners MV55 01:36:42
478 Joanne Mulherin FV40 01:36:28
479 Lisa Walbridge FV45 01:36:29
480 Ian Vogan Ackworth Road Runners MV60 01:37:08
481 Terri Abel FV50 01:36:58
482 Jeff Wright MV50 01:36:59
483 Gary Flintcroft MV40 01:36:58
484 Lisa Sharpe Tadcaster Harriers FV35 01:37:28
485 Ruth Moore Kippax Harriers FV40 01:37:28
486 Terri Keadin Barnsley Harriers FV45 01:37:26
487 Jeannette Denning Dragons Running Club FV55 01:37:40
488 Louise Bowman FV40 01:37:49
489 Hilary Lund Hyde Park Harriers FV60 01:37:54
490 Sophie Le Brocq Ripon Runners FV45 01:37:49
491 John Rushby MV55 01:37:40
492 Sarah Shepherd Tadcaster Harriers FV50 01:38:00
493 Sarah Thompson Nidd Valley Road Runners FV55 01:37:55
494 Caroline Spensley FV40 01:37:53
495 Olga Mcmahon Roberttown Road Runners FV35 01:38:04
496 Sarah Wilkinson Roberttown Road Runners FV50 01:38:04
497 Tommy Dickson Horsforth Harriers MSEN 01:38:20
498 Fraser Howitt Chapel Allerton Runners MV55 01:38:23
499 Graham Hurst MV70 01:38:37
500 Andrew Mence MV40 01:38:54
501 Gary Waite Dragons Running Club MV50 01:38:57
502 Lynda Gent Bridlington Road Runners FV50 01:38:57
503 Ronnie Dowse Crossgates Harriers MV40 01:39:14
504 Phil Moore MSEN 01:39:12
505 Sally Morris Ackworth Road Runners FV55 01:39:34
506 Matthew Kidd Methley Striders MV35 01:40:01
507 Jill Daly Ackworth Road Runners FV50 01:39:45
508 Debbie Macklam Ackworth Road Runners FV50 01:39:45
509 Martin Mckay Dragons Running Club MV40 01:39:59
510 Monica Gallagher Halifax Harriers & AC FV45 01:40:25
511 Robert Hill Nidd Valley Road Runners MV75 01:40:07
512 Giles Hall Roundhay Runners MV50 01:40:05
513 Joanne Waring Nidd Valley Road Runners FV45 01:40:38
514 Louise Boyer FV45 01:40:28
515 Barbara Farlow Whitby Running Club FV60 01:40:28
516 Victoria Scoot FV40 01:40:19
517 Nicholas Stafford York Knavesmire Harriers MV60 01:40:55
518 Aimee Bellwood Harrogate Harriers & AC FV35 01:40:57
519 Julie Powell Methley Striders FV50 01:40:40
520 Peter Durham MV45 01:40:41
521 Susan Hall Halifax Harriers & AC FV70 01:41:22
522 Charlie Bland Methley Striders FV40 01:41:02
523 Jen Offord-Middleton Tadcaster Harriers FSEN 01:41:15
524 Archie Sissons MV55 01:41:02
525 Julie Todd FV50 01:41:42
526 Sarah Cowdell Acre Street Runners FV55 01:42:02
527 Jude Newell Bedale & Aiskew Runners FV50 01:41:59
528 Kevin Connell-Moore Rothwell Harriers & AC MV55 01:42:19
529 Wendy Berry Ackworth Road Runners FV55 01:42:21
530 Michelle Hancocks Hyde Park Harriers FV45 01:43:00
531 Alan Ward Nidd Valley Road Runners MV65 01:42:42
532 Paul Barton Ackworth Road Runners MV50 01:43:19
533 John Wilkinson Tadcaster Harriers MSEN 01:43:13
534 Denise Robinson Tadcaster Harriers FV55 01:43:23
535 Gemma Hicks FSEN 01:43:49
536 Sarah Walling FV40 01:43:54
537 Amanda Whitney Tadcaster Harriers FV50 01:44:32
538 Jane Wilkinson Bedale & Aiskew Runners FV50 01:44:27
539 Adele Newbould FV45 01:44:22
540 John Hoban Wakefield Triathlon Club MV65 01:44:53
541 Stevie Roberts Kippax Harriers FV40 01:44:56
542 Kate Hearn FV35 01:44:52
543 Emma Bird Ackworth Road Runners FV50 01:45:01
544 Dawn Sawrycz FV50 01:45:03
545 Dawn Walker St Theresas AC FV55 01:45:27
546 Laura Collier Methley Striders FV35 01:45:17
547 Zoe Priestley FV35 01:45:24
548 Erica Di Martino FV45 01:45:46
549 Stewart Haigh Ackworth Road Runners MV70 01:45:31
550 Lisa Mead Tadcaster Harriers FV40 01:45:34
551 Debbie Barker Tadcaster Harriers FV50 01:45:34
552 Laura Cooper FV35 01:46:02
553 Nicola Stojkovic Easingwold Running Club FV40 01:45:56
554 Jonathan Lally MV35 01:46:08
555 Joanne Gardiner FV40 01:46:41
556 Teresa Fuentes FV55 01:46:52
557 Joanne Sinnott Bedale & Aiskew Runners FV35 01:46:58
558 Jim Hansen MV50 01:47:21
559 Alistair Black MV60 01:47:08
560 Lynn Rowe FV50 01:47:19
561 Johanne Holladay Dewsbury Road Runners FV50 01:47:28
562 Katie Pennngton Methley Striders FSEN 01:47:50
563 Jane Busfield Ackworth Road Runners FV35 01:47:54
564 Mark Gallimore MV40 01:48:17
565 Susan Rogers Nidd Valley Road Runners FV60 01:48:41
566 Susan Holden Nidd Valley Road Runners FV50 01:48:48
567 Gisela Cooper FV55 01:49:01
568 Laura Catlin Crossgates Harriers FV35 01:49:20
569 Derek Mosby Methley Striders MV70 01:49:06
570 Richard Sheldon Team Manvers MV50 01:49:02
571 Tracey Ashton Team Manvers FV45 01:49:08
572 Catherine Levene FSEN 01:49:18
573 Jennifer Widdowson FV40 01:49:25
574 Marie Mcguran FV65 01:49:30
575 Mandy Morley FV55 01:50:14
576 Emma Garratt FV45 01:50:23
577 Fay Harrison Tadcaster Harriers FV40 01:50:53
578 Samira Lambert Kippax Harriers FV70 01:50:48
579 Siobhan Orr Dewsbury Road Runners FSEN 01:51:27
580 Ruth Waters Tadcaster Harriers FSEN 01:52:02
581 Samantha Coulson Tadcaster Harriers FSEN 01:52:16
582 Susan Knowles Ackworth Road Runners FV60 01:52:21
583 Amanda Mckinnell Ackworth Road Runners FV60 01:52:21
584 Katy Hall de Molina FV35 01:53:40
585 Katherine Bennett FV35 01:54:07
586 Kahori Jewell FV40 01:54:17
587 Simon Jewell MV40 01:54:16
588 Anna Irving Easingwold Running Club FSEN 01:54:25
589 Steven Church MV45 01:55:15
590 Helen Gordon Ackworth Road Runners FV35 01:56:02
591 Tracy Grange Team Manvers FV35 01:56:01
592 Lianne Coiley Nidd Valley Road Runners FV40 01:57:18
593 Jill Hornsby Nidd Valley Road Runners FV60 01:57:19
594 Walter Wright MV70 01:57:52
595 Christine Wright FV65 01:57:52
596 John Allen York Knavesmire Harriers MV55 01:58:29
597 Glenn Denny York Knavesmire Harriers MV40 01:58:28
598 Nicola Kidd Methley Striders FV35 01:59:15
599 Tim Owen Ackworth Road Runners MV50 01:59:40
600 Stephen Berry Ackworth Road Runners MV55 01:59:59
601 Kevin Patrick MV55 02:01:06
602 Cyndy Burbery FSEN 02:02:33
603 Tracy Bridgett Ackworth Road Runners FV50 02:03:55
604 Christine Hall Ackworth Road Runners FV60 02:04:19
605 Andrew Gardner St Theresas AC MV65 02:05:55
606 Yvonne Stearn Ackworth Road Runners FV60 02:06:01
607 Linda Selby Ackworth Road Runners FV55 02:06:09
608 Alison John-Baptiste Methley Striders FV45 02:10:58
609 Kathryn Evans Ackworth Road Runners FV60 02:23:27
610 Janice Hookham Ackworth Road Runners FV55 02:24:26
611 Emma Sleight FV40 02:27:27
612 Vicky Bell FV45 02:30:12
Categories: Race Results

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.