Results for the 2018 Tadcaster 10:

Position Bib Name Club Category Category Position Net Time Gun Time
1 336 Graham Rush Cheltenham & County Harriers MSEN 1/89 53:59 54:00
2 117 Callum Elson Roundhay Runners MSEN 2/89 54:01 54:02
3 55 Ben Butler Wakefield District H & AC MSEN 3/89 57:59 58:00
4 288 Simon Newton Ackworth Road Runners MSEN 4/89 58:55 58:56
5 223 Simon Lambert MSEN 5/89 58:58 58:59
6 238 Steve Lowe Pontefract AC M40 1/93 59:27 59:27
7 363 David Smithers York Knavesmire Harriers M40 2/93 59:36 59:39
8 462 Joshua Fuller Harrogate Harriers & AC MSEN 6/89 1:00:12 1:00:13
9 323 Richard Purser York Knavesmire Harriers MSEN 7/89 1:00:23 1:00:24
10 232 John Lloyd Salford Metropolitan AC M40 3/93 1:00:27 1:00:27
11 15 Chris Bannister Steel City Striders RC M40 4/93 1:00:41 1:00:42
12 316 Steve Pinn Roundhay Runners M40 5/93 1:00:41 1:00:42
13 254 James Mccreesh Gosforth Harriers & AC MSEN 8/89 1:01:42 1:01:43
14 354 Andrew Sloan Tadcaster Harriers M40 6/93 1:02:11 1:02:13
15 86 Mike Crosby York Knavesmire Harriers MSEN 9/89 1:02:29 1:02:32
16 489 Ryan Kavanagh Tadcaster Harriers MSEN 10/89 1:02:53 1:02:55
17 75 Guy Close Wetherby Runners AC MSEN 11/89 1:02:56 1:02:58
18 245 Gary Mann Valley Striders MSEN 12/89 1:02:59 1:03:01
19 14 Darren Ball Wetherby Runners AC M50 1/45 1:03:05 1:03:07
20 18 Sharon Barlow Harrogate Harriers & AC F40 1/65 1:03:13 1:03:16
21 443 Adam Woska York Knavesmire Harriers MSEN 13/89 1:03:20 1:03:23
22 41 Alex Boynton City of York AC MSEN 14/89 1:03:33 1:03:34
23 285 Lee Nash MSEN 15/89 1:03:35 1:03:35
24 339 Alistair Ryder MSEN 16/89 1:03:40 1:03:48
25 143 Craig Gath Easingwold Running Club M40 7/93 1:04:06 1:04:08
26 92 Scott Daly Pontefract AC M40 8/93 1:04:07 1:04:10
27 162 David Hack Richmond & Zetland Harriers M40 9/93 1:04:10 1:04:13
28 194 David Hughes Ackworth Road Runners MSEN 17/89 1:04:20 1:04:34
29 90 Alastair Da Costa Harrogate Harriers & AC M50 2/45 1:04:41 1:04:43
30 466 Joseph Kwallah Wetherby Runners AC M50 3/45 1:04:47 1:04:50
31 175 Paul Hathaway MSEN 18/89 1:04:53 1:04:54
32 343 Steven Scott M40 10/93 1:05:00 1:05:04
33 250 Charlotte Mason City of York AC FSEN 1/59 1:05:25 1:05:27
34 451 Stewart Blaseby MSEN 19/89 1:05:56 1:05:59
35 421 Gavin Walker Ackworth Road Runners MSEN 20/89 1:06:05 1:06:08
36 476 Paul Richardson Harrogate Harriers & AC M40 11/93 1:06:10 1:06:13
37 306 Paul Parkins MSEN 21/89 1:06:33 1:06:37
38 499 Joseph Stilgoe MSEN 22/89 1:07:00 1:07:00
39 134 Neil Fox York Acorn Running Club M50 4/45 1:07:05 1:07:09
40 64 Danny Chan York Knavesmire Harriers M40 12/93 1:07:06 1:07:10
41 24 Steven Bell M40 13/93 1:07:11 1:07:14
42 233 Martin Lofthouse Nidd Valley Road Runners M50 5/45 1:07:12 1:07:16
43 471 Jim Needham MSEN 23/89 1:07:15 1:07:20
44 475 Dan Phillis MSEN 24/89 1:07:27 1:07:37
45 400 Craig Thompson Roberttown Road Runners MSEN 25/89 1:07:32 1:07:38
46 496 Mark Ryder Ripon Runners MSEN 26/89 1:07:42 1:07:44
47 465 Sarah Hunter Ackworth Road Runners FSEN 2/59 1:07:41 1:07:44
48 409 Tom Topham North Derbyshire RC MSEN 27/89 1:07:48 1:07:50
49 161 Maximilian Haase MSEN 28/89 1:07:51 1:07:54
50 16 Simon Barber Ackworth Road Runners MSEN 29/89 1:08:02 1:08:06
51 431 Stuart Whale Ackworth Road Runners M40 14/93 1:08:07 1:08:10
52 497 Jonny Mcpaul Goole Viking Striders MSEN 30/89 1:08:38 1:08:45
53 320 Adam Atkinson M40 15/93 1:08:54 1:08:57
54 34 Scott Boardman Barlick Fell Runners MSEN 31/89 1:09:01 1:09:03
55 452 Mark Bray Kingstone Runners Barnsley M40 16/93 1:09:02 1:09:11
56 411 Euan Turnbull MSEN 32/89 1:09:10 1:09:16
57 410 Simon Tordoff Tadcaster Harriers M40 17/93 1:09:19 1:09:21
58 458 Kevin Dalton Nidd Valley Road Runners MSEN 33/89 1:09:12 1:09:27
59 68 Duncan Clark Abbey Runners M50 6/45 1:09:36 1:09:37
60 402 Paul Thompson Scarborough Athletic Club M50 7/45 1:09:35 1:09:39
61 251 Julie Masterman Goole Viking Striders F50 1/33 1:09:31 1:09:42
62 17 Ralph Barker Denby Dale AC M60 1/26 1:09:51 1:09:53
63 234 Keith Long Dewsbury Road Runners M50 8/45 1:09:51 1:09:56
64 305 Greg Parker M40 18/93 1:10:07 1:10:16
65 71 Daniel Clayton York Postal Harriers M40 19/93 1:10:17 1:10:22
66 109 Stefan Durkin York Knavesmire Harriers M40 20/93 1:10:28 1:10:33
67 155 Sarah Gough Barnsley AC F40 2/65 1:10:47 1:10:51
68 199 David I’anson Tadcaster Tri Team M60 2/26 1:10:56 1:10:56
69 98 Matt Dickinson MSEN 34/89 1:10:54 1:11:04
70 493 Ian Saynor Tadcaster Harriers M40 21/93 1:11:02 1:11:11
71 261 Anthony Mclarkey MSEN 35/89 1:11:10 1:11:12
72 314 Billy Pike Bridlington Road Runners M50 9/45 1:11:08 1:11:13
73 361 Paul Smith Valley Striders M40 22/93 1:11:09 1:11:15
74 364 Lee Smithers M40 23/93 1:11:11 1:11:18
75 446 Sean Wright Wetherby Runners AC MSEN 36/89 1:11:20 1:11:26
76 482 Ian Waller Knaresborough Striders M50 10/45 1:11:23 1:11:31
77 128 Karl Field MSEN 37/89 1:11:29 1:11:32
78 460 Jonathan Easton Nidd Valley Road Runners M40 24/93 1:11:30 1:11:47
79 252 Alex Matthewson Wetherby Runners AC MSEN 38/89 1:11:43 1:11:49
80 438 James Williamson Goole Viking Striders MSEN 39/89 1:11:45 1:11:57
81 463 Benjamin Greenhough MSEN 40/89 1:11:53 1:11:58
82 125 Ian Fairlamb York Knavesmire Harriers M40 25/93 1:11:53 1:11:58
83 107 Pete Downes York Knavesmire Harriers M50 11/45 1:12:03 1:12:10
84 8 Nicky Andrews Wetherby Runners AC FSEN 3/59 1:12:11 1:12:15
85 399 Richard Thomas MSEN 41/89 1:11:57 1:12:17
86 53 John Buddle Baildon Runners M50 12/45 1:12:13 1:12:19
87 111 Paul Dykes Tadcaster Harriers M40 26/93 1:12:17 1:12:21
88 262 James Mcmillan MSEN 42/89 1:11:47 1:12:24
89 11 Paul Atkinson Thirsk & Sowerby Harriers M50 13/45 1:13:04 1:13:12
90 491 Ali White Roundhay Runners MSEN 43/89 1:12:07 1:13:19
91 153 Paul Glover MSEN 44/89 1:13:17 1:13:28
92 39 Alison Boyle Baildon Runners F40 3/65 1:13:19 1:13:32
93 226 Hayley Lawrence Horsforth Harriers FSEN 4/59 1:13:34 1:13:41
94 423 Nick Wallhead Wetherby Runners AC M40 27/93 1:13:34 1:13:44
95 164 Brian Hainsworth Nidd Valley Road Runners M40 28/93 1:13:41 1:13:56
96 329 Mark Richardson M40 29/93 1:13:52 1:13:57
97 166 Joe Hanney Valley Striders M40 30/93 1:13:56 1:14:01
98 93 Chris Darley M40 31/93 1:13:55 1:14:05
99 310 Joseph Percival Baildon Runners MSEN 45/89 1:14:00 1:14:05
100 33 Peter Blackburn Kippax Harriers MSEN 46/89 1:14:19 1:14:27
101 60 Alistair Callander M40 32/93 1:14:27 1:14:32
102 386 Andy Sumner M40 33/93 1:14:24 1:14:38
103 481 Will Walker Ackworth Road Runners MSEN 47/89 1:14:30 1:14:42
104 425 Ian Ward Tadcaster Harriers M60 3/26 1:14:56 1:15:00
105 383 Chris Strutt M40 34/93 1:14:57 1:15:02
106 457 Philip Cornforth Knaresborough Striders M50 14/45 1:14:54 1:15:03
107 381 Colin Storrar M40 35/93 1:14:57 1:15:07
108 292 Jane Nodder York Knavesmire Harriers F60 1/11 1:15:02 1:15:09
109 299 Jonathan O’neill York Knavesmire Harriers M50 15/45 1:14:54 1:15:09
110 147 Christopher Gibson M60 4/26 1:15:13 1:15:13
111 355 Richard Smart Ackworth Road Runners MSEN 48/89 1:15:06 1:15:18
112 171 Steve Hargreaves Baildon Runners MSEN 49/89 1:15:17 1:15:21
113 420 Darren Walker M50 16/45 1:15:27 1:15:29
114 108 Roger Duckworth Harrogate Harriers & AC M40 36/93 1:15:24 1:15:31
115 372 Martin Stack Driffield Striders M50 17/45 1:15:34 1:15:35
116 180 Phil Hesp MSEN 50/89 1:15:08 1:15:35
117 281 Liz Mould Tadcaster Harriers FSEN 5/59 1:15:27 1:15:37
118 101 Mark Dodsworth M40 37/93 1:15:33 1:15:44
119 325 Craig Redmond Tadcaster Harriers MSEN 51/89 1:15:46 1:15:49
120 442 David Womersley Horsforth Harriers M60 5/26 1:15:47 1:15:56
121 470 Ian Mitchell Knaresborough Striders M50 18/45 1:15:49 1:15:58
122 494 Josh Newton MSEN 52/89 1:15:54 1:16:03
123 188 Christian Hook Chorlton Runners M40 38/93 1:16:07 1:16:15
124 42 Gill Boynton York Acorn Running Club F50 2/33 1:16:14 1:16:21
125 284 Lee Murphy MSEN 53/89 1:16:09 1:16:22
126 264 Jamie Mcneil Ripon Runners MSEN 54/89 1:15:56 1:16:25
127 103 Emma Dooley Nidd Valley Road Runners F40 4/65 1:16:09 1:16:26
128 324 Simon Quartermaine M50 19/45 1:16:18 1:16:29
129 67 Andrew Clark York Knavesmire Harriers MSEN 55/89 1:16:15 1:16:32
130 21 Rebecca Barron Nidd Valley Road Runners FSEN 6/59 1:16:18 1:16:33
131 37 David Booth Farsley Flyers M50 20/45 1:16:28 1:16:36
132 430 Richard West Wakefield District H & AC M60 6/26 1:16:29 1:16:36
133 477 Amanda Spencer Valley Striders F40 5/65 1:16:33 1:16:37
134 105 Garry Doubtfire M60 7/26 1:16:46 1:16:53
135 179 Michael Hern Pudsey Pacers M40 39/93 1:17:01 1:17:08
136 297 Colm O’hara Kippax Harriers M40 40/93 1:17:01 1:17:09
137 484 Tristan Watson York Knavesmire Harriers MSEN 56/89 1:17:12 1:17:25
138 348 David Shores Nidd Valley Road Runners M50 21/45 1:17:11 1:17:27
139 417 Phil Ventress Nidd Valley Road Runners M40 41/93 1:17:14 1:17:30
140 78 Michelle Colgan F40 6/65 1:17:07 1:17:33
141 441 Martin Wincer Ackworth Road Runners M40 42/93 1:17:21 1:17:34
142 1 Matthew Adams Baildon Runners MSEN 57/89 1:17:30 1:17:36
143 205 Ray Johnstone Ripon Runners M60 8/26 1:17:19 1:17:39
144 110 Robert Duxbury Tadcaster Harriers M50 22/45 1:17:43 1:17:53
145 121 Jane Evans Nidd Valley Road Runners FSEN 7/59 1:17:46 1:17:53
146 76 Chris Cobb Roundhay Runners MSEN 58/89 1:17:45 1:17:57
147 479 Stuart Sykes Ackworth Road Runners M50 23/45 1:17:42 1:18:09
148 115 Simon Elliott M40 43/93 1:18:10 1:18:19
149 118 Sara Elson Roundhay Runners F40 7/65 1:18:09 1:18:22
150 139 Tammy Gaines Ackworth Road Runners FSEN 8/59 1:18:23 1:18:34
151 490 Kirsty Ryan Roundhay Runners FSEN 9/59 1:17:20 1:18:37
152 407 Craig Tipton Ackworth Road Runners M40 44/93 1:18:38 1:18:49
153 478 Julie Stafford Ackworth Road Runners F50 3/33 1:18:50 1:18:56
154 215 Craig Kent Abbey Runners MSEN 59/89 1:18:56 1:19:00
155 290 Alister Nicholl Ackworth Road Runners M40 45/93 1:18:48 1:19:00
156 80 Matthew Conway M40 46/93 1:18:47 1:19:08
157 112 Edward East Baildon Runners MSEN 60/89 1:19:08 1:19:14
158 130 Don Formhals York Knavesmire Harriers M40 47/93 1:19:10 1:19:16
159 317 Wesley Possible City of York AC MSEN 61/89 1:19:03 1:19:21
160 137 Richard Freeman Easingwold Running Club M40 48/93 1:19:20 1:19:23
161 480 Hayley Tyson FSEN 10/59 1:18:59 1:19:35
162 382 Pip Storrar F40 8/65 1:19:32 1:19:43
163 257 Stephen Mcguire M50 24/45 1:19:33 1:19:49
164 350 Sue Simpson Nidd Valley Road Runners F50 4/33 1:19:46 1:19:50
165 72 Chris Clegg MSEN 62/89 1:19:30 1:19:52
166 368 Abbie Spence York Knavesmire Harriers FSEN 11/59 1:19:51 1:19:56
167 269 John Middleton York Knavesmire Harriers M60 9/26 1:19:45 1:20:00
168 116 Matt Ellis Abbey Runners M40 49/93 1:19:35 1:20:03
169 73 Steven Clegg M40 50/93 1:19:44 1:20:06
170 127 David Fennah Wetherby Runners AC M40 51/93 1:20:07 1:20:12
171 193 Sarah Hughan Nidd Valley Road Runners F40 9/65 1:20:10 1:20:17
172 485 Carwyn Davies M40 52/93 1:20:07 1:20:24
173 495 Jamie Dilasser Nidd Valley Road Runners F40 10/65 1:20:09 1:20:24
174 286 John Netherway Tadcaster Harriers M40 53/93 1:20:26 1:20:35
175 177 Chris Heneachon Selby Striders M40 54/93 1:20:28 1:20:39
176 488 Della Wilson FSEN 12/59 1:20:36 1:20:40
177 422 Mark Walker Harrogate Harriers & AC M50 25/45 1:20:34 1:20:47
178 29 Michael Benson Nidd Valley Road Runners MSEN 63/89 1:20:31 1:20:50
179 228 Andy Lee Tadcaster Harriers MSEN 64/89 1:20:47 1:20:56
180 190 Abbi Horrocks FSEN 13/59 1:20:47 1:21:00
181 389 Richard Tarren York Knavesmire Harriers M60 10/26 1:21:00 1:21:10
182 379 Rob Stones M40 55/93 1:20:52 1:21:11
183 397 Marc Thomas York Knavesmire Harriers M40 56/93 1:20:52 1:21:11
184 187 Adrian Holyhead Kimberworth Striders M50 26/45 1:21:19 1:21:27
185 387 Robert Sutton Eccleshill Road Runners M50 27/45 1:21:08 1:21:29
186 358 Charlotte Smith Ackworth Road Runners FSEN 14/59 1:21:07 1:21:30
187 247 Mercedes Martin-Nevado Horsforth Harriers F40 11/65 1:21:13 1:21:37
188 344 Andrea Scully Ackworth Road Runners F40 12/65 1:21:15 1:21:38
189 449 Qin Zhou York Knavesmire Harriers F40 13/65 1:21:34 1:21:41
190 214 Darren Keighley M40 57/93 1:21:23 1:21:41
191 448 Mark Wrightson M40 58/93 1:21:28 1:21:44
192 412 Victoria Turnbull FSEN 15/59 1:21:20 1:21:45
193 467 Faye Lund Barnsley AC F40 14/65 1:21:42 1:21:51
194 436 Ash Stead MSEN 65/89 1:21:16 1:21:51
195 469 Phil Mcmahon Roberttown Road Runners MSEN 66/89 1:22:15 1:22:25
196 426 David Watts M60 11/26 1:22:19 1:22:31
197 150 Katherine Gill FSEN 16/59 1:22:23 1:22:32
198 274 John Mitton Nidd Valley Road Runners M40 59/93 1:22:42 1:23:00
199 272 Stanley Miller Roundhay Runners M40 60/93 1:22:48 1:23:01
200 159 Andy Green MSEN 67/89 1:22:55 1:23:08
201 429 Stuart Welford MSEN 68/89 1:22:52 1:23:18
202 142 Rowena Garton Skipton AC F40 15/65 1:23:18 1:23:28
203 225 Malcolm Lavery Abbey Runners M50 28/45 1:23:17 1:23:29
204 280 Sue Moul Harrogate Harriers & AC F50 5/33 1:23:20 1:23:33
205 158 Georgina Green Wetherby Runners AC FSEN 17/59 1:23:25 1:23:39
206 200 Rebecca Illingworth FSEN 18/59 1:23:35 1:23:42
207 312 Alice Phelan F40 16/65 1:23:36 1:23:45
208 483 Ruth Warren Valley Striders F60 2/11 1:23:37 1:23:46
209 330 Mark Richardson M40 61/93 1:23:47 1:24:01
210 340 Sarah Scahill F50 6/33 1:23:59 1:24:05
211 156 Charlotte Grace Ackworth Road Runners FSEN 19/59 1:23:57 1:24:08
212 94 David Darton York Knavesmire Harriers M60 12/26 1:23:41 1:24:08
213 392 Christopher Taylor Ackworth Road Runners M60 13/26 1:23:56 1:24:10
214 230 David Leslie Abbey Runners M60 14/26 1:23:53 1:24:14
215 141 Amie Gardner Ackworth Road Runners FSEN 20/59 1:23:48 1:24:14
216 328 Katherine Richardson FSEN 21/59 1:23:56 1:24:25
217 216 Emma Kettlewell Nidd Valley Road Runners MSEN 69/89 1:24:25 1:24:33
218 10 Rob Athey Harrogate Harriers & AC M40 62/93 1:24:19 1:24:41
219 83 Suzanne Costello FSEN 22/59 1:24:30 1:24:44
220 50 Mark Brooks M40 63/93 1:24:45 1:24:57
221 341 Jeremy Scott Nidd Valley Road Runners M50 29/45 1:24:44 1:25:00
222 167 Nicola Hanson Scarborough Athletic Club F40 17/65 1:24:48 1:25:12
223 395 Heather Taylor Harrogate Harriers & AC F50 7/33 1:24:58 1:25:21
224 256 Annabelle Mcguire F50 8/33 1:25:10 1:25:26
225 207 Christine Jones Nidd Valley Road Runners F50 9/33 1:25:22 1:25:30
226 308 Ged Peacock Otley AC M60 15/26 1:25:07 1:25:38
227 149 Darren Gill Ackworth Road Runners M40 64/93 1:25:18 1:25:40
228 403 Matthew Thornton Selby Striders MSEN 70/89 1:25:25 1:25:43
229 106 Amy Douglas FSEN 23/59 1:25:18 1:25:48
230 459 Lianne Dayson FSEN 24/59 1:25:31 1:25:52
231 151 Rachel Gillespie York Knavesmire Harriers FSEN 25/59 1:25:41 1:25:53
232 96 John Davidson M60 16/26 1:26:08 1:26:20
233 309 Jodie Peary Harrogate Harriers & AC FSEN 26/59 1:26:02 1:26:25
234 263 Shelley Mcmillan M40 65/93 1:25:57 1:26:33
235 26 Richard Bell Wetherby Runners AC M50 30/45 1:26:40 1:26:55
236 498 Carl Awty M40 66/93 1:26:55 1:27:05
237 182 Erica Hiorns Valley Striders F50 10/33 1:26:55 1:27:07
238 208 Claire Jones F40 18/65 1:27:19 1:27:23
239 229 Laurence Lennon Abbey Runners M50 31/45 1:27:03 1:27:24
240 22 Rob Baxter Chapel Allerton RC M40 67/93 1:27:17 1:27:36
241 58 Heather Callaby FSEN 27/59 1:27:19 1:27:36
242 295 Amanda Oakley F40 19/65 1:27:07 1:27:40
243 185 Joanne Holland Abbey Runners F40 20/65 1:27:11 1:27:40
244 318 Gosia Przybyl Knaresborough Striders FSEN 28/59 1:27:29 1:27:48
245 152 Stacey Gilman Roberttown Road Runners F40 21/65 1:27:54 1:28:06
246 321 Andy Purll Ripon Runners M40 68/93 1:27:56 1:28:14
247 25 Valerie Bell Wetherby Runners AC F50 11/33 1:28:08 1:28:25
248 291 Paul Nilsson M40 69/93 1:28:18 1:28:29
249 123 Robert Eyre Bridlington Road Runners M70 1/5 1:28:22 1:28:33
250 174 Paul Haslam Ackworth Road Runners MSEN 71/89 1:28:02 1:28:35
251 388 Mark Swinden Tadcaster Harriers M60 17/26 1:28:30 1:28:40
252 104 Kate Dossett Chapel Allerton RC F40 22/65 1:28:23 1:28:42
253 148 Debbie Gibson Nidd Valley Road Runners F50 12/33 1:28:24 1:28:43
254 77 Gary Colgan M40 70/93 1:28:27 1:28:53
255 244 Alison Mallorie-Lewis F40 23/65 1:28:36 1:28:58
256 375 Helen Steele F40 24/65 1:28:45 1:29:06
257 390 Helen Tate F60 3/11 1:28:51 1:29:11
258 255 Simon Mccudden Ripon Runners M50 32/45 1:28:55 1:29:11
259 57 Lewis Butterfield MSEN 72/89 1:28:58 1:29:15
260 13 Heidi Baker Bridlington Road Runners F40 25/65 1:29:09 1:29:16
261 136 Vivianne Fraser York Knavesmire Harriers F50 13/33 1:29:19 1:29:36
262 351 Yvonne Skelton Nidd Valley Road Runners F60 4/11 1:29:17 1:29:37
263 201 Amy Iredale-Mitchell FSEN 29/59 1:29:08 1:29:45
264 455 Chris Leadbeater MSEN 73/89 1:29:48 1:29:59
265 5 Steven Allen Horsforth Harriers M40 71/93 1:29:47 1:30:05
266 135 Sue Francis Ackworth Road Runners F50 14/33 1:29:43 1:30:05
267 246 Suzanne Marshall Tadcaster Harriers FSEN 30/59 1:29:54 1:30:09
268 79 Sarah Collier Tadcaster Harriers FSEN 31/59 1:29:58 1:30:13
269 138 Roxana Freeman Easingwold Running Club F40 26/65 1:30:07 1:30:19
270 277 Christopher Morris M40 72/93 1:30:00 1:30:25
271 337 Caitlin Rushby York Knavesmire Harriers FSEN 32/59 1:30:54 1:31:12
272 427 Dominique Webster Bridlington Road Runners F40 27/65 1:31:23 1:31:36
273 219 John Knowles Ackworth Road Runners M50 33/45 1:31:20 1:31:40
274 456 Cara Connor FSEN 33/59 1:31:23 1:31:43
275 265 Alistair Mcqueen York Knavesmire Harriers M40 73/93 1:31:51 1:32:09
276 95 Nicolas Daudet Ackworth Road Runners M40 74/93 1:31:57 1:32:18
277 384 Daniel Sturgeon York Knavesmire Harriers M40 75/93 1:31:49 1:32:22
278 47 Toby Brook M40 76/93 1:31:49 1:32:22
279 140 Paul Gallagher Ackworth Road Runners M40 77/93 1:32:05 1:32:38
280 82 Sarah Cooper Ackworth Road Runners F40 28/65 1:32:23 1:32:50
281 391 Christina Taylor Nidd Valley Road Runners FSEN 34/59 1:32:39 1:32:57
282 370 Lynne Stabler Beverley AC F40 29/65 1:32:57 1:33:09
283 289 George Nichol Ackworth Road Runners M70 2/5 1:32:35 1:33:09
284 473 Steven Paine M40 78/93 1:33:20 1:33:44
285 408 Gail Tombs Ackworth Road Runners F60 5/11 1:33:47 1:33:55
286 353 James Sleight M40 79/93 1:33:34 1:33:59
287 464 Edward Helme MSEN 74/89 1:33:34 1:34:01
288 168 Steve Hanson M50 34/45 1:33:46 1:34:08
289 46 Terry Bromfield York Knavesmire Harriers M60 18/26 1:34:12 1:34:30
290 396 Kate Thomas Wetherby Runners AC F40 30/65 1:34:21 1:34:36
291 304 Stephen Park M50 35/45 1:34:33 1:34:46
292 486 Andrew Scoot M40 80/93 1:34:27 1:34:51
293 38 Wendy Bourner Ackworth Road Runners F50 15/33 1:34:33 1:34:59
294 271 Richard Miller Tadcaster Harriers M50 36/45 1:35:02 1:35:15
295 74 Peter Clinker Wetherby Runners AC M60 19/26 1:35:04 1:35:18
296 349 Abigail Simpson F40 31/65 1:35:17 1:35:44
297 282 Melissa Mountford F40 32/65 1:35:18 1:35:45
298 273 Heather Mitchell Dewsbury Road Runners F60 6/11 1:35:45 1:35:50
299 6 Dave Allison Ackworth Road Runners MSEN 75/89 1:35:24 1:35:57
300 204 Matt Johnson M50 37/45 1:35:52 1:36:01
301 474 Hannah Peagram Nidd Valley Road Runners F40 33/65 1:35:48 1:36:06
302 227 Colin Lea York Knavesmire Harriers M50 38/45 1:35:46 1:36:13
303 374 Barry Steele M40 81/93 1:35:52 1:36:14
304 327 Helen Richardson F40 34/65 1:36:12 1:36:26
305 332 Caroline Richardson Roundhay Runners FSEN 35/59 1:35:54 1:36:27
306 181 Robert Hill Nidd Valley Road Runners M70 3/5 1:36:07 1:36:37
307 44 Mark Bradshaw MSEN 76/89 1:36:31 1:36:38
308 236 Tracy Lovett FSEN 36/59 1:36:21 1:36:42
309 453 Paul Callaghan Selby Striders M40 82/93 1:36:25 1:36:42
310 217 Tom Kingscott MSEN 77/89 1:36:17 1:36:44
311 206 Carolyn Jolley Tadcaster Harriers F40 35/65 1:36:28 1:36:44
312 97 Paul Dewhirst Pudsey Pacers M50 39/45 1:36:34 1:36:44
313 99 Tommy Dickson Horsforth Harriers MSEN 78/89 1:36:26 1:36:49
314 196 Dick Hunter York Knavesmire Harriers M70 4/5 1:36:27 1:36:52
315 210 Katie Jones Pudsey Pacers FSEN 37/59 1:36:51 1:37:01
316 203 Martyn Johnson MSEN 79/89 1:36:45 1:37:01
317 19 Nicola Barnett Horsforth Harriers F40 36/65 1:36:38 1:37:13
318 468 Andrew Mcburney York Triathlon Club M50 40/45 1:37:04 1:37:21
319 114 Joanne Ellam FSEN 38/59 1:37:15 1:37:35
320 239 Laura Macaulay Tadcaster Harriers FSEN 39/59 1:37:27 1:37:43
321 191 Jo Hovell Crossgates Harriers FSEN 40/59 1:37:46 1:37:54
322 472 Lesley Needham FSEN 41/59 1:38:04 1:38:35
323 213 Terri Keadin Barnsley Harriers F40 37/65 1:38:15 1:38:40
324 224 Lesley Lavery Abbey Runners F50 16/33 1:38:36 1:38:49
325 303 Phillippa Park F50 17/33 1:38:51 1:39:05
326 302 Damian Oxborough M40 83/93 1:38:39 1:39:10
327 424 Andrew Wallwork M60 20/26 1:38:39 1:39:10
328 176 Maggie Hawksworth Ackworth Road Runners F50 18/33 1:38:59 1:39:26
329 4 Donna Allen Kingstone Runners Barnsley F40 38/65 1:39:14 1:39:37
330 222 Susan Knowles Ackworth Road Runners F50 19/33 1:39:09 1:39:39
331 346 Dave Shaw Baildon Runners M70 5/5 1:39:19 1:39:41
332 146 Pamela George F50 20/33 1:39:32 1:39:45
333 84 Gary Cowler M40 84/93 1:39:23 1:39:59
334 85 Stephanie Cowler F40 39/65 1:39:23 1:39:59
335 43 Lee Bradford M40 85/93 1:39:36 1:40:05
336 36 Darren Booth MSEN 80/89 1:39:36 1:40:05
337 416 Paul Venable M50 41/45 1:39:52 1:40:17
338 119 Kerry Emmerson F40 40/65 1:39:58 1:40:33
339 365 Paul Snelling M40 86/93 1:40:23 1:40:38
340 450 Lauren Bailes FSEN 42/59 1:40:01 1:40:39
341 7 Kerri Altinbas Ackworth Road Runners FSEN 43/59 1:40:09 1:40:41
342 231 Janet Lightfoot Bramley Breezers F40 41/65 1:40:27 1:40:45
343 439 Michael Wilson M40 87/93 1:40:47 1:41:25
344 398 Rebecca Thomas F40 42/65 1:40:48 1:41:25
345 313 Anne-Marie Phillips F40 43/65 1:41:07 1:41:39
346 35 Dawn Boddy F40 44/65 1:41:07 1:41:39
347 56 Helen Butler FSEN 44/59 1:41:08 1:41:42
348 235 Richard Lord Pontefract AC M40 88/93 1:41:18 1:41:46
349 342 Maria Scott FSEN 45/59 1:41:31 1:41:53
350 144 Johanna Geldard F50 21/33 1:41:16 1:41:54
351 131 David Foster Tadcaster Harriers M60 21/26 1:41:42 1:42:01
352 270 Terhi Millar FSEN 46/59 1:41:50 1:42:25
353 31 Wendy Berry Ackworth Road Runners F50 22/33 1:42:00 1:42:31
354 62 Darren Canterdale M40 89/93 1:42:21 1:42:47
355 433 Edwina Wilcox York Knavesmire Harriers F40 45/65 1:42:33 1:42:58
356 401 Aimi Colllins FSEN 47/59 1:43:00 1:43:05
357 12 Sarah Bailey Ackworth Road Runners FSEN 48/59 1:42:36 1:43:07
358 404 Karen Thrippleton F50 23/33 1:42:46 1:43:14
359 165 Gillian Hall Crossgates Harriers F60 7/11 1:43:12 1:43:20
360 371 Jacqueline Stack Horsforth Harriers F50 24/33 1:43:09 1:43:44
361 345 Jade Seal Ackworth Road Runners FSEN 49/59 1:43:21 1:43:45
362 377 Tyler Starks Ackworth Road Runners MSEN 81/89 1:43:33 1:43:46
363 393 Elspeth Taylor F40 46/65 1:43:22 1:43:54
364 437 Jane Wilkinson Nidd Valley Road Runners F40 47/65 1:43:30 1:43:58
365 369 Caroline Spensley F40 48/65 1:43:46 1:44:09
366 487 Vicki Scoot F40 49/65 1:43:46 1:44:09
367 154 Raul Gonzales MSEN 82/89 1:44:20 1:44:23
368 91 Jill Daly Ackworth Road Runners F40 50/65 1:44:05 1:44:36
369 360 Michelle Smith Nidd Valley Road Runners F40 51/65 1:44:15 1:44:44
370 500 Cameron Coates MSEN 83/89 1:45:00 1:45:00
371 145 Lynda Gent Bridlington Road Runners F50 25/33 1:44:53 1:45:07
372 356 Lisa Smedley F40 52/65 1:45:12 1:45:45
373 268 James Metcalfe MSEN 84/89 1:45:46 1:46:10
374 298 Lucy Oliver FSEN 50/59 1:45:43 1:46:19
375 294 Julie Norman Horsforth Harriers F50 26/33 1:46:14 1:46:33
376 63 Colleen Gruenwald Nidd Valley Road Runners F40 53/65 1:46:19 1:46:38
377 87 Samantha Cummins F40 54/65 1:46:16 1:46:41
378 183 Mark Hobson Tadcaster Harriers M50 42/45 1:46:28 1:46:44
379 209 Claire Jones FSEN 51/59 1:46:34 1:47:01
380 242 Debbie Macklam Ackworth Road Runners F50 27/33 1:47:09 1:47:39
381 319 Lee Puchala M60 22/26 1:48:01 1:48:38
382 240 James Macdonald York Knavesmire Harriers M60 23/26 1:48:50 1:49:01
383 275 Jo Moorwood Crossgates Harriers F40 55/65 1:48:37 1:49:06
384 59 Colin Callaghan M60 24/26 1:48:44 1:49:20
385 461 Jo Fountain FSEN 52/59 1:48:57 1:49:35
386 198 Graham Hyde Nidd Valley Road Runners M40 90/93 1:49:46 1:50:12
387 100 Katie Dixon-White FSEN 53/59 1:51:03 1:51:12
388 212 Alison Judge F50 28/33 1:51:03 1:51:12
389 276 Mandy Morley F50 29/33 1:50:53 1:51:14
390 440 Sarah Wilson F40 56/65 1:50:38 1:51:16
391 434 Marianna Wilde FSEN 54/59 1:50:39 1:51:17
392 61 Ian Campbell M40 91/93 1:50:52 1:51:22
393 9 Stacie Ashworth Pudsey Pacers FSEN 55/59 1:51:23 1:51:55
394 32 Andrew Bishop Pudsey Pacers MSEN 85/89 1:51:23 1:51:55
395 129 Sam Fleming MSEN 86/89 1:51:23 1:51:57
396 307 Andy Patrick M50 43/45 1:51:46 1:52:01
397 30 Stephen Berry Ackworth Road Runners M50 44/45 1:51:33 1:52:04
398 366 Katie Souster FSEN 56/59 1:51:48 1:52:22
399 287 Georgi Newton Ackworth Road Runners F40 57/65 1:52:07 1:52:38
400 428 Tricia Weighell F40 58/65 1:52:35 1:52:59
401 278 Sylvia Morten Nidd Valley Road Runners F50 30/33 1:53:15 1:53:44
402 124 Jonathan Fahey MSEN 87/89 1:53:25 1:53:54
403 333 Jennifer Roberts FSEN 57/59 1:53:34 1:54:00
404 406 Louise Thurston FSEN 58/59 1:53:43 1:54:15
405 249 Sheila Mason Horsforth Harriers F60 8/11 1:53:48 1:54:22
406 218 Andrew Kinney Harlow Running Club M50 45/45 1:53:55 1:54:32
407 113 Julie Eastwood Horsforth Harriers F60 9/11 1:53:59 1:54:34
408 253 Sharon Mccann Driffield Striders F40 59/65 1:54:14 1:54:50
409 45 Tracy Bridgett Ackworth Road Runners F50 31/33 1:54:33 1:55:04
410 447 Walter Wright M60 25/26 1:54:46 1:55:10
411 184 Neil Hodgson Bsc St Theresas AC M40 92/93 1:54:49 1:55:11
412 23 Michelle Beaumont F40 60/65 1:54:49 1:55:11
413 352 Emma Sleight F40 61/65 1:55:00 1:55:25
414 173 Coralin Harrison Harrogate Harriers & AC F70 1/2 1:55:20 1:55:44
415 334 Michael Roberts MSEN 88/89 1:57:12 1:57:43
416 202 Vickie Jamieson F40 62/65 1:57:40 1:58:01
417 432 Caroline Whiteley F40 63/65 1:58:06 1:58:30
418 445 Christine Wright F60 10/11 1:59:45 2:00:10
419 66 Steven Church M40 93/93 1:59:54 2:00:31
420 126 Tracy Farrar F40 64/65 2:03:23 2:03:45
421 283 Sarah Murden FSEN 59/59 2:03:16 2:03:45
422 88 Fiona Cunningham Nidd Valley Road Runners F50 32/33 2:04:27 2:04:56
423 405 Lee Thurston MSEN 89/89 2:04:25 2:04:57
424 89 Steve Cusworth M60 26/26 2:04:52 2:05:21
425 197 Danielle Hutchinson F40 65/65 2:05:20 2:05:41
426 300 Sandra Orlando Bridlington Road Runners F70 2/2 2:13:44 2:14:20
427 122 Kathryn Evans Ackworth Road Runners F60 11/11 2:22:34 2:23:06
428 189 Janice Hookham Ackworth Road Runners F50 33/33 2:22:34 2:23:06